Скопје

Адреса
Konrad-Adenauer-Stiftung e. V. КАНЦЕЛАРИЈА НА ФОНДАЦИЈАТА ВО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА Ристо Равановски 8 MK-1000 Скопје Северна Македонија
Локација
Контакти

Daniel Braun

Daniel Braun

Официјален претставник на канцеларијата за Северна Македонија и Косово

daniel.braun@kas.de +389 (2) 3217075 +389 (2) 3217076

Sprachen: Deutsch English Español Русский

Sandra Koljackova

Ansprechpartner Mazedonien

Програмски менаџер

sandra.koljackova@kas.de +389 2 3217 075

Sprachen: Deutsch English Македонски

Davor Pasoski

Ansprechpartner Mazedonien

Програмски менаџер

davor.pasoski@kas.de +389 2 3217 075

Sprachen: English Македонски

Daniela Popovska

Ansprechpartner Mazedonien

Програмски менаџер

daniela.popovska@kas.de +389 2 3217 075

Sprachen: Deutsch English Македонски

Robert Janev

Ansprechpartner Mazedonien

Програмски менаџер

robert.janev@kas.de +389 2 3217 075

Sprachen: English Македонски

Dimitar Kitanski

Dimitar Kitanski

Технички асистент

dimitar.kitanski@kas.de +389 2 3217 075

Sprachen: English Македонски